Administracja IT

Jedną z podstawowych usług oferowanych przez naszą firmę jest administrowanie systemami informatycznymi. Mamy nie tylko niezbędną do tego wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, ale także zatrudniamy najlepszych specjalistów z branży IT.
Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie utrzymania infrastruktury informatycznej oraz jej rozwoju. Zarządzamy sieciami komputerowymi, sprzętem i wszystkim tym, co tworzy w przedsiębiorstwie system IT. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i powierz administrację informatyczną w swojej firmie grupie specjalistów!
administracja it obraz 1
Bezpieczeństwo i doświadczenie
Przejrzyste warunki
Indywidualne podejście
Najlepsi specjaliści

Czym jest administracja IT?

Administracja IT jest bardzo ważną składową pakietu usług realizowanego w ramach outsourcingu informatycznego. Związane z nią pojęcie obejmuje wiele kluczowych zagadnień. Jednak w ogromnym skrócie można przyjąć, że dotyczy ona administrowania ogólnie pojętym sprzętem komputerowym oraz lokalną siecią LAN. Co ważne podkreślenia, sieć jako taka jest pojęciem dość ogólnym. Obejmuje bowiem nie tylko serwery czy różnego rodzaju przełączniki, ale także np. maszyny wirtualne, routery czy nawet drukarki sieciowe.

audyty it obraz 2

Co wchodzi w zakres usługi administracji IT?

Lista usług dostępna w ramach tej działalności jest naprawdę, bardzo imponująca. W jej skład wchodzi bowiem diagnoza i rozwiązywanie problemów informatycznych, konserwacja systemów i aktualizacja wszelkich zabezpieczeń systemowych, import i eksport danych z komputerów i wiele innych rzeczy, związanych z obsługą komputerów.

Dzięki administracji IT, nasza firma jest w stanie uniezależnić się pod kątem informatycznym. Oznacza to, iż zyskujemy specjalistów z tego działu, którzy wykonują dla nas wszelkiego rodzaju pomoc i wsparcie informatyczne, kiedy tylko nasi pracownicy potrzebują go. Jest to szczególnie ważne dla firm, które dbają o swoje bezpieczeństwa i gdzie ma miejsca na błędy związane z komputerami i urządzeniami informatycznymi.

Administracja systemami operacyjnymi

Podstawą funkcjonowania każdej infrastruktury informatycznej są wyspecjalizowane w określonych zadaniach systemy operacyjne. To dzięki nim użytkownicy mogą w pełni wykorzystywać dostępne zasoby IT, zarządzać danymi i realizować wiele procesów istotnych dla działania przedsiębiorstwa. Ważne jest to, aby systemy odpowiednio współgrały z wykorzystywanym w firmie sprzętem i były skonfigurowane tak, aby działały z maksymalną wydajnością i cechowały się prostotą obsługi.

Z tego powodu w ramach administracji IT bardzo dużo uwagi poświęcamy właśnie oprogramowaniu. Nie tylko zajmujemy się jego utrzymywaniem. Możemy także od podstaw stworzyć środowisko informatyczne, która spełni Twoje oczekiwania i pozwoli firmie dynamicznie się rozwijać. Zajmiemy się obsługą całej rodziny systemów operacyjnych Microsoftu, a więc Windows oraz Windows Server. Oprócz tego mamy rozległą wiedzę związaną z funkcjonowaniem oprogramowania Linux, MacOS, Android, iOS, Synology DSM czy freeNAS. Dodatkowo zajmujemy się także kompleksowym zarządzaniem dyskami twardymi i innymi nośnikami danych, w tym szczególnie przenośnymi.

Rozbudowa sieci informatycznych

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, unowocześniana musi być również wykorzystywana w nim infrastruktura informatyczna. To kolejna rola administratora IT.

Prace związane z rozwojem systemów informatycznych rozpoczynamy od analizy stanu obecnego. Wyszukujemy ich najsłabsze punkty, weryfikujemy potrzeby przedsiębiorstwa oraz podstawowe procesy biznesowe i na tej podstawie proponujemy konkretne rozwiązania. Unowocześniając infrastrukturę IT dbamy o jej skalowalność, a więc szerokie możliwości rozwoju w przyszłości. Pozwala to firmie rozwijać się w sposób niezakłócony, a do tego ogranicza koszty wdrażania unowocześnień w przyszłości.

Oczywiście zawsze po zakończeniu prac zajmujemy się konfiguracją oraz testowaniem systemów informatycznych. Dbamy o to, aby w momencie ich uruchomienia wszystko działało z maksymalną sprawnością.

Regularne wdrażanie aktualizacji w systemach IT

Administrator IT dba o zachowanie pełnej sprawności działania systemów informatycznych oraz przede wszystkim utrzymanie wysokiego bezpieczeństwa korzystania z nich.

Nieustannie monitorujemy poprawki wydawane przez producentów oprogramowania, sprzętu komputerowego oraz innych urządzeń informatycznych. Jeśli tylko się pojawią, od razu zabieramy się do pracy. Instalujemy je, konfigurujemy i sprawdzamy poprawność działania. Do tego upewniamy się, że aktualizacje spełniają odpowiednie wymogi prawne i do tego czy są zgodne z polityką firmy.

Monitoring infrastruktury IT

Przedsiębiorstwa z każdym kolejnym rokiem przetwarzają coraz więcej danych, które niestety nieustannie narażone są na różne zagrożenia. W wyniku awarii mogą zostać utracone, a do tego zawsze istnieje ryzyko ich wycieku czy kradzieży przez cyberprzestępców lub nierzetelnych pracowników. Z tego powodu w ramach administracji IT zajmujemy się monitorowaniem całej infrastruktury informatycznej pod kątem bezpieczeństwa.

Analizujemy działanie serwerów, baz danych i natychmiast reagujemy na wszelkie komunikaty wskazujące zagrożenia. Co jednak najważniejsze, proponujemy rozwiązania, które w odpowiedni sposób zabezpieczą sprzęt komputerowy, dane i ogólnie całą sieć informatyczną. Dzięki temu korzystanie z infrastruktury IT stanie się dużo bezpieczniejsze.

Bezpieczeństwo informatyczne

Kluczowym obszarem realizowanej przez nas administracji IT jest bezpieczeństwo informatyczne. Chronimy dane zarówno przed ich ewentualną utratą, jak i wyciekiem czy nawet kradzieżą.

Nie tylko wdrażamy odpowiednie rozwiązania bezpieczeństwa, ale także mocno skupiamy się na narzędziach do tworzenia prostych w przywróceniu kopii zapasowych.

Optymalizacja infrastruktury IT

Nawet najnowocześniejsze systemy IT mogą okazać się bezużyteczne, jeśli nie zostały prawidłowo skonfigurowane oraz przede wszystkim zoptymalizowane. Z tego powodu zawsze proponujemy rozwiązania optymalne, idealnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa.

Przygotowujemy sugestie dotyczące sprzętu oraz oprogramowania po przeprowadzeniu kompleksowego audytu IT. Na zamówienie możemy zbudować profesjonalny, zoptymalizowany pod kątem konkretnych potrzeb system informatyczny, który stanie się fundamentem Twojego przedsiębiorstwa!

Wirtualizacja infrastruktury serwerowej

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm odchodzi od utrzymywania fizycznych serwerów, które jest drogie i wymaga posiadania dużej wolnej przestrzeni. Rozwiązaniem dużo tańszym, a równie efektywnym i bezpiecznym jest wirtualizacja. Dzięki niej można zoptymalizować koszty utrzymania infrastruktury informatycznej. Jednocześnie jest to system skalowalny – w razie potrzeby można praktycznie natychmiast przydzielić więcej zasobów.

Wszelkie prace związane z wirtualizacją serwerów możesz powierzyć naszym wykwalifikowanym pracownikom. Mamy ogromne doświadczenie w takich zadaniach i realizujemy je w ramach usługi administracji IT.

Automatyzacja procesów biznesowych

Jedną z ważniejszych korzyści wynikających z posiadania infrastruktury informatycznej powinna być automatyzacja zadań. Stosunkowo proste i przede wszystkim powtarzalne procesy warto zautomatyzować, aby przyspieszyć ich realizację i odciążyć pracowników. W znacznym stopniu zwiększa to wydajność działania przedsiębiorstwa, a przy tym ogranicza ryzyko popełnienia różnych błędów.

Nasza firma zajmuje się również tymi kwestiami. Na początek analizujemy potrzeby przedsiębiorstwa, w tym unikalne dla niego procesy biznesowe. Następnie, w ramach administracji IT, proponujemy rozwiązania automatyzujące wiele zadań. Zadbamy o to, aby Twoja firma mogła dynamicznie się rozwijać, podnosząc jakość swoich produktów lub usług.

Obowiązki administratora IT

Do obowiązków administratora IT należy m.in.:

outsourcing it obraz 2

Czy administracja IT może być prowadzona zdalnie?

Usługa administracji IT nie tylko ewentualnie może być realizowana zdalnie, ale w zdecydowanej większości przypadków przyjmuje ona właśnie taką formę. W takim przypadku nasz administrator IT nie musi osobiście stawiać się w siedzibie firmy klienta.

Zaletą tego rozwiązania jest niższa cena usługi oraz możliwość uzyskania wsparcia najlepszych specjalistów – giną bowiem bariery geolokalizacyjne. Przedsiębiorstwo może korzystać z oferty usługodawców znajdujących się daleko od ich fizycznej siedziby.

Administrator IT osobiście  stawia się na miejscu tylko wtedy, gdy wymaga tego realizacja konkretnych prac. Często dotyczy to np. poważniejszych awarii, których nie da się usunąć zdalnie, gdyż dotyczą np. uszkodzonego sprzętu.

Kiedy administracja IT może odbywać się zdalnie?

Zdalna realizacja tej usługi będzie możliwa tylko w przypadku odpowiedniego skonfigurowania systemów informatycznych. Serwery powinny oferować dostęp online do konsoli, a do tego firma musi mieć możliwość ustanowienia bezpiecznego połączenia sieciowego. Istotne jest także to, aby przedsiębiorstwo posiadało sprzęt nadmiarowy, czyli po prostu zastępczy. Konieczne jest do tego wdrożenie odpowiednich narzędzi regularnie wykonujących kopie zapasowe uraz dokładnie ustalenie procedur ich przywracania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Choć może się wydawać, że wymogów jest sporo, tak warto poświęcić czas na ich spełnienie. Zdalna administracja IT to rozwiązanie tanie i niezawodne, pozwalające na korzystanie z usług doświadczonych informatyków.

Dla kogo usługa administracji IT jest wskazana?

Biorąc pod uwagę dzisiejszy wpływ urządzeń informatycznych na naszą działalność, właściwie każda firma powinna skorzystać ze wsparcia takiego jak administracja IT. Jak doskonale wiemy, każdy komputer wymaga regularnego aktualizowania i zabezpieczania pod kątem różnego rodzaju zagrożeń, które czyhają w sieci. Odpowiednie zabezpieczenie jest szczególnie ważne, ponieważ niektórzy z naszych pracowników mogą zupełnie nieświadomie narazić komputer firmowy na zainfekowanie przez zewnętrzne oprogramowanie, które może być kłopotliwe w usunięciu. Dlatego warto mieć pod ręką osobę, która zadziała szybko i skutecznie, usuwając dane zagrożenie.

Zalety zdalnej administracji IT

Korzystanie z usługi outsourcingu administracji IT, czyli przekazanie realizacji tego zadania firmie zewnętrznej, niesie za sobą mnóstwo ważnych korzyści. Pośród najważniejszych z nich należy wymienić:

Administracja IT - oferta

Administracja IT jest jedną z najpopopularnych usług związanych z zarządzaniem systemem informatycznym w firmie. Dzięki powierzeniu administrowania zewnętrznej firmie możemy całkowicie poświęcić sie własnym procesom biznesowym.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną obsługą informatyczną skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń: 32 7876140

    Zobacz też