Outsourcing IT

Masz w firmie rozbudowaną infrastrukturę informatyczną i chcesz, aby ktoś kompleksowo zajął się opieką nad nią?

Postaw na usługi zewnętrzne – wybierz oferowany przez nas outsourcing IT!

Całościowo zajmiemy się systemem wykorzystywanym w firmie, od jego rozwoju, przez konfigurację oraz modernizację, a na wsparciu serwisowym kończąc. Mamy nie tylko ogromne doświadczenie w tej branży, ale także dysponujemy najnowocześniejszymi technologiami. Przekonaj się już dziś, że dzięki współpracy z nami zaczniesz rozwijać swoje przedsiębiorstwo i łatwiej będzie Ci osiągnąć zamierzone cele biznesowe.

outsourcing it obraz 1
Bezpieczeństwo i doświadczenie
Przejrzyste warunki
Indywidualne podejście
Najlepsi specjaliści

Outsourcing IT – co to jest?

Opieką nad infrastrukturą IT może zajmować się zatrudniony w Twojej firmie zespół informatyków, ale alternatywą jest zlecenie tego zadania zewnętrznemu przedsiębiorstwu. Właśnie na tym polega oferowany przez nas outsourcing IT – zapewniamy zasoby ludzkie, a więc specjalistów, którzy zajmą się całym systemem informatycznym. Współpraca z nami opiera się na niskiej, miesięcznej opłacie abonamentowej. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze i masz pewność efektywnego działania całej infrastruktury.

W ramach outsourcingu IT otrzymujesz przede wszystkim:

Pamiętaj, że współpracując z nami, oszczędzasz zarówno pieniądze, jak i czas. Możesz zapomnieć o konieczności obsługi komputerów i innych urządzeń – zajmiemy się tym za Ciebie!

Jak działa outsourcing IT?

Outsourcing IT ingeruje w wiele trybów działalności naszej firmy i może idealnie dopasowywać się do naszych potrzeb. W razie prostych usterek, odpowiedzi dział próbuje pomóc nam zdalnie. Przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, specjaliści z działu IT łączą się z naszymi pracownikami i pomagają rozwiązać im problem natury informatycznej. Jak doskonale wiemy, w biznesie liczy się czas, dlatego też, outsourcing IT często rozpoczyna się od wsparcia zdalnego, aby zredukować czas, w którym pomoc informatyczna ma zjawić się u naszych informatyków.

Kiedy problem wymaga obecności informatyka na miejscu, oferowany jest nam mobilny serwis IT, który będzie w stanie rozwiązać problem na miejscu. Czasem zdradza się tak, że potrzeba ingerencji w sprzęt, przez co niektóre zadania muszą być wykonane na miejscu

outsourcing it obraz 2
outsourcing it obraz 3

Dlaczego warto postawić na outsourcing IT?

Outsourcing usług IT oraz przekazywanie usługi IT firmie zewnętrznej to coraz bardziej powszechne oraz popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorstw. Najczęściej wybierane jest z uwagi na mniejsze koszty oraz możliwość skorzystania z usług doświadczonych specjalistów. Dział IT in-house to spory koszt i po części również ryzyko.

Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach nie możesz sobie pozwolić na przerwy w funkcjonowaniu jakichkolwiek narzędzi związanych z infrastrukturą IT. Dzięki współpracy w ramach outsourcingu IT zapomnisz o takich problemach. W razie jakiejkolwiek awarii możesz liczyć na szybką reakcję naszych informatyków, niezależnie od pory dnia czy nocy.

Outsourcing informatyczny niesie oczywiście ze sobą pewne ryzyko bezpieczeństwa – zawsze warto zastosować środki ostrożności, które ograniczą zagrożenie do minimum. Doświadczona firma outsourcingowa zapewnia kompleksowe wsparcie, które dotyczy również bezpieczeństwa powierzanych firmie plików, haseł, treści i innych elementów poufnych.

Outsourcing IT – zalety

Profesjonalna obsługa IT stanowi rozwiązanie braków kadrowych, ograniczonego budżetu firmowego oraz odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stoi przedsiębiorstwo. Zespół specjalistów tworzy bezpieczne środowisko informatyczne, poprawiające wydajność pracy. Jednocześnie zapewnia stały dostęp do wsparcia technicznego i udoskonala wcześniej zastosowane rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że outsourcing IT oznacza również szeroki zakres uprawnień, który wiąże się z ryzykiem wycieku danych, nadużyć lub przypadkowych błędów. W związku z tym konieczne jest zastosowanie środków ostrożności, które ograniczą zagrożenie do minimum.

Pamiętaj, że w ramach outsourcingu IT otrzymujesz także wsparcie na wypadek konieczności przeprowadzenia modernizacji systemu informatycznego w przyszłości.

Outsourcing usługi IT - nasza oferta

Jako specjaliści zapewniamy kompleksowy pakiet usług związanych z outsourcingiem IT. Zajmiemy się więc w pełni systemem informatycznym Twojej firmy, dbając o jego wysoką wydajność, bezpieczeństwo oraz sprawność.

Administrowanie urządzeniami serwerowymi

W kompleksowy sposób zajmujemy się administrowaniem serwerami działającymi zarówno na systemach Windows, jak i Linux. Odpowiednio je konfigurujemy, dodajemy nowe funkcje, a do tego dbamy o ciągłość działania. Szczególną uwagę przykładamy do zapewniania odpowiedniej ochrony przechowywanych danych.

Zarządzanie wszystkimi komputerami oraz urządzeniami mobilnymi

Zajmiemy się każdym sprzętem podłączonym do sieci informatycznej. Obejmujemy opieką komputery stacjonarne, notebooki oraz wszystkie urządzenia mobilne. Nie tylko zajmujemy się ich konfigurowaniem, ale także instalowaniem nowego oprogramowania i uaktualnianiem już istniejącego. Dbamy także o ważność licencji na wykorzystywane w firmie programy, monitorując ich wygasanie. Oczywiście w razie potrzeby zajmujemy się także serwisem.

Prace związane z administracją siecią

Dbamy o wszelkie sieci LAN, WAN oraz WiFi. Zajmujemy się ich konfiguracją, ale także budową nowych, łącząc ze sobą kolejne segmenty firmowych budynków i dodając różne urządzenia. Dbamy o wysoką przepustowość sieci oraz odpowiednią ochronę przesyłanych w nich danych.

Archiwizowanie i kasowanie danych

Bardzo ważną częścią, oferowanych przez nas usług jest archiwizacja danych. Stosując odpowiednie narzędzia, tworzymy kopie zapasowe, chroniąc tym samym informacje przed ich utratą np. na wypadek awarii dysków twardych. Dbamy także o to, aby ewentualne odtworzenie danych było proste i każdy mógł przeprowadzić to we własnym zakresie.

Opieka serwisowa nad systemem IT

Przez całą dobę i 7 dni w tygodniu jesteśmy w pogotowiu w zakresie opieki serwisowej. Monitorujemy systemy IT i w razie wystąpienia awarii natychmiast reagujemy, starając się jak najszybciej ją usunąć. Dbamy więc o ciągłość pracy infrastruktury informatycznej.

W ramach usług IT, oferujemy również:

Dla kogo outsourcing IT?

Panuje przekonanie, że outsourcing usług IT (ale nie tylko) to coś, z czego skorzystać mogą niewielkie przedsiębiorstwa, które nie mają w swoich strukturach własnego departamentu IT. To oczywiście jest prawda, ale temat się na tym nie kończy – tak naprawdę każdej wielkości firma może skorzystać na współpracy z zewnętrzną firmą czy agencją oferującą tego typu usługi.

Ponieważ usługi IT to bardzo szerokie pojęcie, trudno o znalezienie firmy, która posiada własny zespół specjalistów od każdego z aspektów – programistów, administratorów sieci i serwerów, webmasterów, specjalistów wsparcia technicznego… Outsourcing pozwoli każdej wielkości firmie realizować płynnie dotychczasowe zadania i wdrażać nowe rozwiązania bez konieczności powiększania zespołu.

Outsourcing IT - oferta

Bez względu na to, czy potrzebujemy wsparcia zdalnego czy mobilnego, outsourcing IT dopasuje się do naszych potrzeb i zapewni nam wsparcie informatyków, którzy będą w stanie rozwiązać każdy problem, który nie jest możliwy do usunięcia przez pracowników naszej firmy. 

Jeśli wiec szukamy rozwiązania elastycznego i odpowiedniego dla każdej firmy, outsourcing IT może być tym, czego szukamy!

Nie czekaj więc dłużej i już dziś skontaktuj się z naszym specjalistą, który przedstawi Ci zakres możliwej do realizacji obsługi informatycznej. Skorzystaj ze wsparcia specjalistów, którzy wdrożą w Twojej firmie nowoczesne technologie i obejmą je profesjonalną opieką. Pamiętaj, że usługi zawsze możesz w pełni indywidualnie dopasować do własnych potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu – przedstawimy ofertę oraz przygotujemy wstępną wycenę outsourcingu IT. Oddaj infrastrukturę informatyczną swojej firmy w ręce specjalistów!

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną obsługą informatyczną skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń: 32 7876140

  FAQ - outsourcing IT

  Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane na temat outsourcingu IT.

  Zakres usług w każdym przypadku dostosowywany jest do potrzeb danego przedsiębiorstwa.
  Obsługa IT ma więc charakter indywidualny, ale praktycznie zawsze obejmuje ona:

  • przeprowadzenie audytu zewnętrznego – na jego podstawie określany jest zakres niezbędnych do wykonania prac,
  • administrację sieciami i serwerami organizacji,
  • przygotowanie nowej infrastruktury komputerowej lub modernizacja obecnej,
  • stworzenie nowych stron i potrzebnych aplikacji,
  • przeprowadzenie aktualizacji obecnie wykorzystywanego oprogramowania,
  • wsparcie serwisowe w zakresie usuwania awarii oraz problemów;
  • zadania związane z zapobieganiem utracie lub wycieku danych,
  • kompleksowe doradztwo w zakresie technologii informatycznych.

  Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z outsourcingu IT, będziesz mógł wybrać jeden z 3 modeli współpracy. Bardzo ułatwia to dopasowanie usługi do indywidualnych potrzeb.

  Pierwszą opcją jest pełny outsourcing. W tym przypadku zewnętrzna firma zapewnia kompleksowe wsparcie informatyczne. Zajmuje się wdrażaniem systemów, konfiguracją, modernizacją, zabezpieczaniem i opieką serwisową. Informatycy zapewniają także fachowe doradztwo i zajmują się monitoringiem sieci. To rozwiązanie bardzo opłacalne, gdyż całkowicie zdejmuje z przedsiębiorcy konieczność utrzymywania rozbudowanej kadry informatycznej.

  Kolejna opcja to outsourcing informatyczny częściowy. W jego przypadku przedsiębiorca korzysta, tylko z części usług informatycznych wybierając te, które są mu najbardziej potrzebne. Zwykle z rozwiązania tego korzystają firmy mniej zależne od infrastruktury IT. Usługi są dedykowane, a ich zakres dopasowywany do potrzeb, przez co cechują się bardzo przystępną ceną.

  Ostatnia z opcji to dedykowany outsourcing IT. Zwykle jest to rozwiązanie najbardziej ograniczone, w którym firma korzysta tylko z kilku usług informatycznych, w pełni dopasowując ich zakres do potrzeb.

  Pamiętaj, że outsourcing IT może mieć zarówno formę zdalną, jak i lokalną. Pierwsza z nich to wsparcie na zasadzie helpdesku, a więc obsługa informatyczna realizowana jest online. W drugiej opcji informatycy regularnie osobiście odwiedzają siedzibę firmy i świadczą konkretne usługi.

  Jednoznaczne udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe, gdyż outsourcing IT zawsze ma charakter indywidualny. Zakres usług dopasowywany jest do potrzeb przedsiębiorcy, a to z kolei przekłada się na ich cenę. Jeśli więc chcesz poznać cennik, najlepiej skontaktuj się z doradcą. Często do jego przygotowania potrzebne jest przeprowadzenie audytu wewnętrznego. Ujawni on mocne oraz słabe strony infrastruktury informatycznej firmy, oraz pozwoli określić jej model biznesowy. Na tej podstawie ustala się zakres obsługi IT i jednocześnie cenę.

  Inwestycja w outsourcing IT zawsze jest bardzo opłacalna. W przypadku dużych firm pozwala na znacząco redukcję kosztów związanych z uwolnieniem się od konieczności utrzymywania kadry informatyków. Jednocześnie jest szansą dla mniejszych przedsiębiorstw. Często nie mają one środków finansowych na utrzymanie specjalistów i tym samym rozwój infrastruktury informatycznej. W ich przypadku outsourcing IT, z racji niskich kosztów, daje ogromną szansę na dynamiczny rozwój.

  Jedną z najważniejszych korzyści z outsourcingu IT jest oszczędność na kosztach zatrudnienia. Nie musisz utrzymywać dodatkowych stanowisk pracy dla informatyków, w tym wyposażenia ich biur. Płacisz niski, miesięczny abonament, mając wsparcie doświadczonego zespołu specjalistów z zakresu zagadnień informatycznych. Oczywiście oznacza to też możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na wszelkiego rodzaju szkoleniach. Oczywiście, wszystko zależy od punktu widzenia i wyznaczonych celów biznesowych w przedsiębiorstwie, z reguły jednak outsourcing IT na świecie jest tak popularny, ponieważ zwyczajnie dla większości firm jest opłacalny.