Serwery NAS QNAP

Nasza oferta obejmuje dostarczanie najwyższej klasy, rozbudowanych i funkcjonalnych serwerów NAS QNAP. To rozwiązanie nie tylko wyjątkowo wydajne i funkcjonalne, ale także proste w obsłudze.
Serwery NAS QNAP są idealną opcją zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i średnich, a nawet małych firm i to niezależnie od tego, w czym się specjalizują. Co bardzo istotne, zapewniamy profesjonalne wsparcie w doborze serwerów. Dopasowujemy je do konkretnych potrzeb, biorąc także pod uwagę budżet przedsiębiorcy. NAS QNAP to świetne narzędzia do przechowywania oraz udostępniania danych, które gwarantuje im wysoki poziom bezpieczeństwa. Serwer ten można także wykorzystać do postawienia serwera VPN, wirtualizacji systemów IT oraz transkodowania różnych plików multimedialnych.
Serwery NAS QNAP obraz
Bezpieczeństwo i doświadczenie
Przejrzyste warunki
Indywidualne podejście
Najlepsi specjaliści

Co to QNAP NAS?

Serwer QNAP NAS to inteligentne urządzenie pamięci masowej, wyposażone w wielokrotnie nagradzany system operacyjny o nazwie QTS, który zapewnia funkcjonalność zbliżoną do komputera i wiele więcej funkcji niż pamięć masowa w chmurze czy przenośne dyski twarde.

Dlaczego warto zastąpić dyski zewnętrzne serwerem NAS QNAP?

Celem wdrożenia serwera NAS QNAP jest przede wszystkim zastąpienie klasycznych dysków zewnętrznych. Ułatwia to przechowywanie danych, a do tego znacząco usprawnia dostęp do nich.

Wszystkie pliki w jednym miejscu

Podstawową korzyścią jest to, że wszystkie pliki znajdują się w jednym miejscu. Dzięki temu zapomnisz o żmudnym wertowaniu setek folderów w poszukiwaniu potrzebnych Ci informacji.

Można je wygodnie skonsolidować w jednym miejscu, co sprawia, że dostęp do nich uzyskasz w zaledwie kilka sekund.

Zdalny dostęp do serwera NAS

Po zamontowaniu NAS w komputerze można uzyskać do niego dostęp w obszarze „Eksplorator plików” > „Sieć” w systemie Windows lub „Finder” > „Miejsca” na komputerach Mac.

Większość użytkowników QNAP może w ten sposób lokalnie uzyskać dostęp do plików. Korzystając z przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej lub aplikacji TeamViewer, można korzystać z bezpiecznego zdalnego dostępu do plików i usług na serwerze NAS.

Zabezpieczenia

Technologia szyfrowania QNAP pozwala zabezpieczać dane i chronić przed nieupoważnionym dostępem.

Wbudowana aplikacja Security Counselor także zapewnia ochronę plików przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Możesz magazynować nawet terabajty danych

Urządzenie NAS bezpiecznie przechowuje duże ilości dowolnego typu danych. Pojemność pamięci masowej zależy od pojemności skonfigurowanych dysków twardych lub dysków SSD.

Serwer NAS może obsługiwać potencjalnie duże ilości danych bez miesięcznych opłat, zapewniając jednocześnie standardową, wygodną funkcję przechowywania danych w formie usług w chmurze.

Kopie zapasowe

Oprócz tego oszczędzasz pieniądze wynikające z konieczności tworzenia kopii zapasowych. W klasycznym rozwiązaniu wymaga to inwestowania w dodatkowe dyski twarde, na których przechowywany jest backup.

W przypadku NAS QNAP niedogodność ta jest kompletnie wyeliminowana. Kopie zapasowe są tworzone oraz zapisywane bezpośrednio w chmurze, której rozmiar można dynamicznie zwiększać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Rozwiązanie to świetnie działa zarówno na sprzęcie z zainstalowanym systemem Windows, jak i MacOS. Ułatwia to opracowanie procedur związanych z odzyskiwaniem danych w razie krytycznej awarii. Będą one bowiem identycznie niezależnie od tego, jakie urządzenie zostanie do tego wykorzystane.

Udostępnianie plików

Jeśli dużo pracujesz w terenie lub Twoja firma ma wiele oddziałów, zapewne znasz problem związany z udostępnianiem plików. Przenoszenie danych na zewnętrznych nośnikach pamięci jest nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Zawsze istnieje ryzyko np. kradzieży czy zgubienia takich dysków. Do tego łatwo je uszkodzić mechanicznie, co w skrajnych przypadkach może skończyć się nawet całkowitą utratą danych.

Mając serwer NAS QNAP problem ten w zasadzie całkowicie przestaje istnieć. Możesz  wygodnie i bezpiecznie udostępniać dane za jego pośrednictwem, mając tym samym dostęp do niego z każdego miejsca na świecie – wystarczy połączenie z internetem. Co ważne, masz też ogromne możliwości kontrolowania tego, kto i w jakim zakresie może korzystać z konkretnych plików.

Oprócz danych możesz także udostępniać, między innymi wiadomo e-mail, dołączone do nich załączniki, różnego rodzaju linki i wszystko, co tylko chcesz. Po wdrożeniu systemu NAS QNAP szybko przekonasz się, że jego możliwości zdecydowanie były warte poczynienia takiej inwestycji!

Serwery NAS firmy QNAP

Zapewniamy w korzystnej cenie serwery QNAP NAS. Doceniane na całym świecie przez przedsiębiorstwa dzięki swojej wysokiej funkcjonalności oraz prostocie. Różnorodność modeli serwerów NAS w ofercie Vermont pozwala dobrać optymalne rozwiązanie dla każdej firmy.

Znajdź swój idealny serwer QNAP NAS

Niezależnie od tego, czy będzie to serwer NAS do użytku domowego, przeznaczony do multimediów i przechowywania danych codziennego użytku, czy serwer NAS do zastosowań biznesowych, przeznaczony do wysokowydajnych aplikacji i pracy zespołowej — QNAP zapewnia wszystko, czego potrzebujesz.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną obsługą informatyczną skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń: 32 7876140