Doradztwo IT

Doradztwo informatyczne ma na celu realną pomoc w zakresie modernizacji czy rozwoju informatycznego. Jeśli potrzebują Państwo podstawowych odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania związane z informatyką, nasz konsulting informatyczny jest w pełni do dyspozycji

Zapewniamy kompleksowe doradztwo informatyczne pomagając firmom w rozwoju ich obecnej infrastruktury IT bądź jej budowie od podstaw. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z doborem konkretnych technologii, czy szeroko rozumianych rozwiązań IT koniecznie skontaktuj się z nami. Korzystając z naszego ogromnego doświadczenia i rozległej wiedzy wskażemy dobór nowych rozwiązań, dzięki którym zrealizujesz wszystkie swoje cele. Współpracując z nami, zyskasz pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy w infrastrukturę informatyczną.

doradztwo it obraz 1
Bezpieczeństwo i doświadczenie
Przejrzyste warunki
Indywidualne podejście
Najlepsi specjaliści

Czym jest doradztwo informatyczne?

Pojęcie doradztwa IT obejmuje szeroki zakres usług informatycznych. Świadczone są one na zlecenie firm i realizowane przez zespół specjalistów z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Jak sama nazwa wskazuje, doradztwo dotyczy pomocy i wsparcia, obejmując m.in. wybór odpowiednich technologii informatycznych, sprzętu, oprogramowania czy rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa.

Celem tego typu usług jest ułatwienie korzystającym z nich firm osiągnięcie swoich celów związanych z planowaną inwestycją w infrastrukturę informatyczną. Może to dotyczyć zarówno jej rozbudowy, jak i wdrożenia od podstaw. Co bardzo ważne, doradztwo IT zdecydowanie nie jest usługą jednorazową. Ma charakter ciągły i często realizowana jest tak na etapie wdrażania technologii, jak i później w zakresie ich wykorzystania czy unowocześnia

doradztwo it obraz 1

Doradztwo IT – zakres usług

Jako specjaliści z branży zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie nowoczesnych technologii informatycznych. Oferujemy:

Doradztwo IT – korzyści

Pamiętaj, że obecnie nowoczesne technologie mają kluczowe znaczenie dla efektywnego rozwoju firmy. Usprawniają jej działanie, a przy tym zwiększają konkurencyjność. Z tego powodu niezwykle istotne jest to, aby na etapie inwestycji w infrastrukturę IT, odpowiednio dobrać związane z nią technologie.
doradztwo it obraz 2

Co wyróżnia doradztwo informatyczne?

Jeśli tylko planujesz inwestycję związaną z modernizacją lub wdrożeniem infrastruktury IT, skorzystanie z usług doradczych zdecydowanie będzie dla Ciebie. Do realizacji takich zadań potrzebne są bowiem zarówno wiedza, jak i bardzo wysokie kompetencje. Co ważne, jest to usługa, z której korzysta się sporadycznie, a to czyni ją niezwykle opłacalną.

Co do zasady, z doradztwa IT zwykle korzystają średnie oraz duże przedsiębiorstwa, gdzie mamy do czynienia z rozbudowanymi systemami informatycznymi. Skorzystanie z tej usługi jest dużo korzystniejsze, niż zatrudnianie i utrzymywanie całego zespołu specjalistów. To zarówno optymalizacja kosztów, jak i oszczędność czasu związanego np. z procesem rekrutacji.

Jakie obszary obejmuje doradztwo IT?

Wyróżniamy 3 podstawowe obszary, a to, z którego skorzysta dana firma, zależy tylko i wyłącznie od jej potrzeb. Ważne jest także to, na jakim aktualnie etapie znajdują się inwestycje dotyczące systemów informatycznych.

Strategia

Podstawowym obszarem, jaki obejmują usługi doradztwa IT, jest strategia. Analizowane są obecne procesy biznesowe, a następnie wdrażane rozwiązania, które mają usprawnić ich realizację i usunąć różne problemy. Na tym etapie często ustala się także plany na przyszłość, dotyczące np. rozwoju infrastruktury informatycznej.

Transformacja IT

Drugim ważnym obszarem jest transformacja IT. Dotyczy on przede wszystkim działań optymalizacyjnych. Usprawnia się działanie systemów informatycznych tak, aby zwiększały konkurencyjność firm. Dzięki nim można podnosić jakość usług lub produktów, osiągając tym samym zamierzone cele biznesowe.

Wsparcie informatyczne

Usługa doradztwa IT może obejmować także szeroko zakrojone wsparcie informatyczne już po wdrożeniu systemów. To zarówno opieka techniczna, jak i dotycząca m.in. radzenia sobie z awariami.

rozwój infrastruktury it obraz 7

Kiedy wybrać doradztwo IT?

Jeśli prowadzisz średnie lub duże przedsiębiorstwo i planujesz inwestycję w nowoczesne technologie informatyczne, skorzystanie z doradztwa IT jest godne polecenia. Przydaje się zarówno wtedy, gdy wdrażasz nowe systemy czy kupujesz sprzęt, jak i kiedy chcesz zakupić nowe oprogramowanie. Zespół doradców przeanalizuje procesy biznesowe oraz Twoje potrzeby, i na tej podstawie zaproponuje najlepsze rozwiązania.

Pamiętaj także, że dzięki doradztwu IT łatwiejsze będzie również utrzymanie całej infrastruktury informatycznej. Do tego skorzystanie z tej usługi jest świetnym sposobem na lepsze poznanie swojej firmy. Dowiesz się, jakie są jej mocne oraz słabe strony i co należałoby zmienić. Wprowadzając odpowiednie zmiany, zwiększysz konkurencyjność firmy, co z kolei przełoży się na lepszą pozycję na rynku i większe zyski.

Dla kogo dedykowane jest doradztwo IT?

Z usług doradztwa informatycznego może skorzystać każda firma planująca rozwój lub budowę infrastruktury IT. Chętnie decydują się na nią m.in.:

duże oraz średnie przedsiębiorstwa z każdej branży,
jednostki samorządowe oraz organy władzy,
szkoły oraz uczelnie,
publiczne i prywatne placówki zdrowia,
wszelkie instytucje związane z kulturą.

Oferujemy szereg rozwiązań IT dopasowanych do Twoich potrzeb!

Mamy pełną świadomość tego, że każda firma czy instytucja korzystająca z doradztwa IT jest inna i ma odmienne potrzeby. Z tego powodu świadczymy usługi indywidualne, których zakres oraz charakter dopasowujemy do konkretnej sytuacji. Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swoje potrzeby związane z infrastrukturą informatyczną, a my zaproponujemy najlepsze rozwiązania!

Na bazie naszego wieloletniego doświadczenia, będziemy w stanie wskazać wszelkie problemy bądź uchybienia od strony technologicznej. Dzięki temu, będą mogli Państwo w bardzo prosty i skuteczny sposób wdrożyć zupełnie nowe rozwiązania w swojej firmie, jednocześnie zwiększają efektywność operacyjną.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną obsługą informatyczną skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń: 32 7876140

    Planowanie i projektowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych

    Wybierając doradztwo IT, mogą Państwo zgłosić się do nas z każdym pytaniem natury technologicznej. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i wydajemy opinie dotyczącą zmian bądź rozwoju Państwa działalności pod kątem technologicznym. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo nurtujące mogą być pytania z zakresu informatyki, dlatego też chcemy zapewnić naszym klientom odpowiednie wsparcie merytoryczne, które będzie stanowić rzetelną bazę informacyjną.

    Nasza pomoc uwzględnia zarówno strategie krótkofalowe, jak i długofalowe. Dostosowujemy się w pełni do potrzeb naszych klientów, wybierając dla nich odpowiednią architekturę i rozwiązania, które mają być odpowiednie pod względem kosztów. Pomagamy firmom i instytucjom publicznym, prywatnym, a także i hybrydowym. Dzięki temu, jesteśmy bardzo elastyczni, natomiast nasze doświadczenie pozwoli znaleźć odpowiednie rozwiązania, dopasowane do Państwa działalności.

    W skład naszego doradztwa wchodzi także transformacja, która polega na stworzeniu konfiguracji odpowiedniego środowiska testowego. Przygotowujemy dla Państwa należyte aplikacje, oraz przeniesiemy niezbędne dane. Na samym końcu podejmiemy się wszelkich testów wydajności i bezpieczeństwa.

    Gwarantujemy Państwu także należyte wsparcie merytoryczne i technologiczne. Dbając o naszych klientów kompleksowo, wdrażamy dla nich odpowiednie usługi, a także wykonujemy wszelkie zadania admiracyjne i serwisowe, oraz doradzamy w kwestii zarządzania przygotowanym dla Państwa oprogramowaniem.