Integracja systemów IT

Jesteśmy zespołem specjalistów zapewniających kompleksowe wsparcie w zakresie nowoczesnych rozwiązań IT. Pomagamy w doborze odpowiedniego sprzętu, dobierając go do potrzeb przedsiębiorcy. 

Oprócz tego zajmujemy się wdrożeniem oraz konfiguracją całego systemu. Przeprowadzamy również profesjonalne integracje systemów informatycznych. Niezależnie od tego w jakiej skali działa Twoja firma najczęściej na codzień pracujecie na wielu programach równocześnie. W celu zapewnienia największej wydajności i wygody warto zdecydować się na ich integrację.

integracja systemów it obraz 1
Bezpieczeństwo i doświadczenie
Przejrzyste warunki
Indywidualne podejście
Najlepsi specjaliści

Oferta

Dostarczamy najlepsze na rynku rozwiązania informatyczne. Zadbamy przede wszystkim o integralność wszystkich danych wykorzystywanych w Państwa firmie. Oprócz tego troszczymy się o optymalizację podstawowych procesów biznesowych, która jest możliwa dzięki technologiom IT. Zredukujemy liczbę punktów, w których dane należy wprowadzać ręcznie, automatyzując wiele zadań i tym samym zmniejszając obciążenie pracowników.

Jako specjaliści w branży dostarczamy także narzędzia analityczne, dzięki którym podejmowanie ważnych decyzji biznesowych jest dużo łatwiejsze.

integracja-systemow-IT-obraz-1.jpg

Oferujemy

Czym jest integracja systemów informatycznych?

Obecnie w firmach zazwyczaj wykorzystuje się wiele różnych narzędzi informatycznych, które odpowiedzialne są za realizację ściśle określonych procesów. Jednak, aby w pełni wykorzystać ich możliwości, konieczna jest integracja. Dzięki niej poszczególne systemy zaczynają się ze sobą komunikować i tym samym współpracować. Poprawia to spójność danych, a do tego przede wszystkim znacząco zwiększa produktywność przedsiębiorstwa.

Aby to wyjaśnić, warto posłużyć się prostym przykładem. Załóżmy, że w Państwa firmie jest kilka działów – finansowy, kadry oraz związany ze sprzedażą. W każdym z nich zostały wdrożone dedykowane narzędzia informatyczne, które istotnie poprawiają efektywność ich działania. Jednak wszystkie w szerokim zakresie wykorzystują dokładnie te same dane. Jeśli systemy te będą mogły się ze sobą komunikować, przepływ informacji będzie sprawniejszy i tym samym zwiększy się wydajność realizacji różnych procesów. To właśnie gwarantuje odpowiednia integracja systemów informatycznych.

Jakie analizy należy wykonać, zanim przejdzie się do integracji systemów informatycznych?

Proces integracji systemów IT nie jest znormalizowany. Każde zlecenie jego realizacji jest inne, gdyż odmienne są potrzeby oraz sposoby funkcjonowania przedsiębiorstw. Z tego powodu, przed rozpoczęciem tego zadania, należy dokonać kilku ważnych analiz.

Integracja systemów IT to złożony, wieloetapowy proces

Należy mieć świadomość, że im większa firma i bardziej rozbudowane narzędzia informatyczne wykorzystuje, tym proces integracji systemów IT jest bardziej skomplikowany

Aby działania te przyniosły zamierzone efekty, a więc przyczyniły się do zwiększenia płynności wymiany danych, zazwyczaj dzieli się je na kilka etapów:

5 etapów procesu integracji systemów IT

Określenie i analiza oczekiwań klienta

Należy podkreślić, że nie istnieje pojęcie ustandaryzowanej integracji systemów informatycznych. Każda firma jest inna i ma odmienne oczekiwania. Często wykorzystuje także unikalne dla siebie procesy biznesowe. W efekcie integracja systemów IT musi być poprzedzona zebraniem oczekiwań klienta względem tego procesu, a następnie ich przeanalizowaniem.

Proces ten ma na celu niejako zestawienie ze sobą wizji z faktycznymi możliwościami technologicznymi. Zespół doświadczonych informatyków analizuje potrzeby klienta i proponuje rozwiązania, które w możliwie największym stopniu będą w stanie im sprostać.

Zaprojektowanie architektury systemu IT

Po ustaleniu wstępnego planu wdrożeń następuje bardzo ważny etap integracji systemów IT – zaprojektowanie przyszłej architektury. Bierze się tutaj pod uwagę wszystkie podsystemy, aby w jak najefektywniejszy sposób usprawnić wymianę danych między nimi. Do tego dochodzi troska o bezpieczeństwo, które w dzisiejszych czasach jest niezwykle wręcz ważne.

Należy tutaj podkreślić, że projekt powinien być zrozumiały dla klienta. Po jego przygotowaniu następuje bowiem prezentacja założeń wdrożenia integracji systemów IT, które musi być zaakceptowane przez zamawiającego.

Zaprojektowanie właściwej integracji systemów

Gdy wiadomo już, jak będzie wyglądać cała infrastruktura informatyczna, przychodzi czas na etap najważniejszy – zaplanowanie procesu integracji. Jest to jednocześnie etap zdecydowanie najtrudniejszy. Należy bowiem przełożyć wszystkie plany logiczne na fizyczne, a więc określić m.in. rodzaje użytych urządzeń, okablowania oraz oprogramowania. Im lepiej zostanie to wykonane, tym wydajniejsza będzie wymiana danych w przyszłości. Oczywiście celem jest tutaj także automatyzacja możliwie największej liczby procesów, co zapewni firmie perspektywy na bardzo dynamiczny rozwój. Przyczyni się także do optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu.

Wdrożenie integracji systemów IT

Gdy wszystkie plany są już gotowe, można przystąpić do działań fizycznych, a więc integracji systemów IT. Po wykonaniu wszystkich prac następuje etap testowania. Jeśli zauważone zostaną jakiekolwiek błędy, zespół specjalistów od razu zajmie się ich usuwaniem. Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie, specjaliści zajmują się jeszcze wstępną konfiguracją wszystkich urządzeń i oprogramowania.

Opieka po wdrożeniu integracji

Jako zespół profesjonalistów, możemy zagwarantować, że nasze usługi nie kończą się po powyższym etapie. Zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego zapewniamy kompleksową opiekę. Po integracji systemów IT służymy fachową pomocą m.in. w zakresie obsługi infrastruktury. Oprócz tego możemy dodawać kolejne funkcje, jeśli okaże się, że czegoś brakuje. Zapewniamy także wsparcie serwisowe, jeśli tylko zauważony zostanie jakikolwiek błąd w działaniu infrastruktury informatycznej.

Korzyści z integracji systemów informatycznych

Usprawnia to działanie firmy, a do tego odciąża pracowników, którzy mogą zająć się innymi zadaniami. Co bardzo istotne, biznes staje się bardziej konkurencyjny na rynku, może się rozwijać, podnosząc jakość swoich produktów lub usług.

task

Zwiększ produktywność swojej firmy

Po integracji systemów informatycznych będą one podłączone do jednej, wspólnej bazy danych. Usprawnia to komunikację wewnętrzną, przyczyniając się do dużo większej produktywności przedsiębiorstwa. Oprócz tego ułatwia to życie pracownikom i oszczędza ich czas. Niknie bowiem konieczność żmudnego, ręcznego wprowadzania danych i nierzadko powielania tych samych informacji. Wiele procesów jest zautomatyzowanych. Do tego ważne jest to, że integracja systemów IT znacząco ogranicza ryzyko popełnienia błędów przez pracowników.

Po wdrożeniu odpowiednich rozwiązań w Twojej firmie pojawi się nowy standard pracy zespołowej. Dane będą widoczne dla każdego, a ewentualne wprowadzane w nich zmiany dostępne w czasie rzeczywistym.

Do tego dobrze zintegrowane systemy informatyczne są stosunkowo proste w obsłudze. Oznacza to szybsze wdrożenie pracowników w związane z nimi tajniki. Mamy więc oszczędność czasu, jak i pieniędzy, których dużo mniej trzeba inwestować w szkolenia.

Optymalizuj koszty prowadzenia biznesu

Na początek warto podkreślić, że optymalizacja infrastruktury IT jest procesem dużo tańszym, niż zakup i wdrożenie nowego systemu informatycznego. Już samo to sprawia, że przedsiębiorca oszczędza pieniądze. Jednak kolejne oszczędności związane są z tym, o czym już wspomnieliśmy – automatyzacja procesów biznesowych i usprawnienie komunikacji wewnętrznej. Firma działa wydajniej bez generowania dodatkowych kosztów.

Spójność danych i łatwy dostęp do nich

Tzw. unifikacja informacji to niezwykle ważna korzyść z integracji systemów informatycznych. Dane znajdują się w jednej bazie danych i mogą być tam wprowadzane z każdej części infrastruktury IT. Ta spójność znacząco usprawnia pracę w firmie. Jednocześnie gwarantuje wygodny i prosty dostęp do nich. Szukanie ważnych informacji zajmuje mniej czasu. Do tego pracownicy mogą robić to samodzielnie, bez konieczności osobistego wysyłania próśb do konkretnych działów firmy.

Ograniczenie potrzebnych licencji na oprogramowanie

To korzyść, która także przyczynia się do zmniejszenia kosztów prowadzenia biznesu. Wykorzystywanie jednej bazy danych sprawia, że dostęp do informacji można uzyskać z każdego systemu IT stosowanego w firmie. W efekcie nie ma potrzeby kupowania licencji na oprogramowanie oddzielnie dla każdego pracownika firmy.

Integracja systemów IT – zapraszamy do współpracy

Choć integracja systemów IT przynosi firmie mnóstwo korzyści, tak jej realizacja jest procesem złożonym i przede wszystkim skomplikowanym. Z tego powodu zadanie to należy zostawić w rękach specjalistów. Pamiętaj, aby stawiać na usługi renomowanych firm, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Tylko wtedy zyskujesz pewność, że proces zostanie wykonany prawidłowo i infrastruktura informatyczna będzie w pełni dostosowana do Twoich potrzeb.

Na to możesz liczyć, podejmując współpracę z nami. Kompleksowo przeprowadzimy integrację systemów IT, bazując na Twoich oczekiwaniach oraz wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty!

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną obsługą informatyczną skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń: 32 7876140

    Integracje systemów IT – w jakich branżach sprawdzają się najlepiej?

    Tak naprawdę każdemu przedsiębiorstwu, które wykorzystuje systemy informatyczne, warto polecić inwestycję w ich integrację. Niewątpliwie jednak najwięcej korzyści przynosi to firmom działającym w szeroko pojętym handlu. Doskonale sprawdza się także pośród hurtowników lub przedsiębiorstw skupiających się na magazynowaniu towarów.

    Zarówno handlowcy, jak i dostawcy współpracują z wieloma klientami, którzy nierzadko korzystają z własnych systemów informatycznych. Wymiana danych staje się wtedy skomplikowana, co utrudnia komunikację i spowalnia procesy realizacji zamówień.

    Zintegrowanie systemów IT niweluje te bariery. Wszystkie dokumenty są przesyłane sprawniej, a to oznacza szybszą kompletację zamówień i w efekcie ich dostarczanie. Co ważne, wiele procesów jest zautomatyzowanych, a więc znacząco ogranicza się tutaj konieczność fizycznej ingerencji pracowników. Do tego klienci np. hurtownika mają wygodny dostęp do aktualnych stanów magazynowych.