Oprogramowanie ERP Comarch
Czym jest oprogramowanie ERP?
ERP to skrót określający bardzo rozbudowane, modułowe oprogramowanie komputerowe. Jego poszczególne segmenty umożliwiają zarządzanie zdecydowaną większością obszarów firmy. Wspomagają realizację podstawowych procesów biznesowych związanych m.in. z księgowością, magazynem, produkcją, sprzedażą, obiegiem dokumentów oraz obsługą kadr.
Odpowiednio dobrane i prawidłowo wdrożone oprogramowanie ERP przynosi przedsiębiorcy mnóstwo korzyści. W dużej mierze automatyzuje proste i powtarzalne czynności, a do tego ogranicza zużycie papieru. Pozwala więc pracownikom zająć się ważniejszymi zadaniami, umożliwia optymalizację kosztów oraz usprawnienie działania przedsiębiorstwa.
Dostępne klasy ERP Comarch w Polsce
Istnieje 5 różnych systemów, co pozwala na dobór takiego, który idealnie pasuje do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dostępne narzędzia to:
Comarch ERP XL
Idealne dla średnich oraz dużych firm specjalizujących się w magazynowaniu, produkcji, handlu lub świadczeniu usług.
Comarch ERP Altum
Najczęściej wybierane przez przedsiębiorstwa działające w branży e-commerce.
Comarch ERP Enterprise
Niezwykle rozbudowana platforma, idealna dla dużych firm, która obejmuje swym zasięgiem większość procesów biznesowych.
Comarch ERP Optima
Program Comarch ERP optima zbudowany jest z wielu modułów o funkcjonalność dedykowanych obsłudze różnych obszarów przedsiębiorstwa.
Comarch ERP XT
Najlepsze rozwiązanie dla mikro oraz małych przedsiębiorstw, które usprawnia ich funkcjonowanie.
Oprogramowanie ERP dla firm – które wybrać?
Dobór konkretnego oprogramowania ERP Comarch zależy przede wszystkim od charakteru przedsiębiorstwa, jakie prowadzisz. Ważne jest między innymi to czy prowadzisz niewielką firmę, działasz w środowisku wielofirmowym czy np. masz działalność zarejestrowaną poza granicami Polski. Ogromne znaczenie ma też to, czy prowadzisz działalność produkcją czy handlową. Zwróć także uwagę na to, do kogo kierujesz swoją ofertę – współpraca B2B lub B2C. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze!
Ile kosztuje wdrożenie oprogramowania ERP Comarch?
Koszt inwestycji w oprogramowanie ERP Comarch zależy od kilku podstawowych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście rodzaj wybranego przez Ciebie systemu. Na cenę wpływa także to, czy zdecydujesz się na jego wynajmowanie czy wykupisz licencję na własność.
Oprócz tego pamiętaj o kosztach wdrożenia w firmie, czym powinni zająć się specjaliści z odpowiednim doświadczeniem. Pod tym kątem najtańsze są narzędzia Comarch ERP Optima – średnia cena wdrożenia wynosi do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei największa opłata dotyczy Comarch ERP Enterprise – nawet do kilkuset tysięcy złotych.
ERP Comarch przyczyni się do digitalizacji Twojej firmy!
W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie mają ogromne znaczenie dla wydajności działania firm oraz jakości oferowanych przez nie usług lub produktów. Digitalizacja przedsiębiorstw nieustannie postępuje, a inwestycja w oprogramowanie ERP Comarch z pewnością ułatwi Ci realizację tego procesu. Dzięki temu zyskasz przewagę nad swoją konkurencję i w oczach klientów, mogąc liczyć na większe zyski. Pamiętaj, że dziś technologie IT obejmują już praktycznie wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa, a nie tylko jego pojedyncze działy.
Oferujemy szereg rozwiązań IT dopasowanych do Twoich potrzeb!
Czy wiesz, że stawiając na narzędzia oferowane przez Comarch, wybierasz wielokrotnie sprawdzone rozwiązania? To polski lider pośród dostawców oprogramowania ERP, który cieszy się ogromnym zaufaniem. Ma ponad 20-letnie doświadczenie i potężny udział na polskim rynku, który do tego nieustannie rośnie.
Dostarcza mnóstwo innowacyjnych produktów, wykorzystujących najnowocześniejsze technologie, które w wielu obszarach wspierają przedsiębiorców. Co ważne, Comarch może także pochwalić się najbardziej rozbudowaną ofertą pośród wszystkich dostawców systemów IT w Polsce.
Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami.
- Dane kontaktowe
- 32 787 61 40
- vermont@vermont.pl
- 8.00 do 16.00
Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną obsługą informatyczną skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń: 32 7876140
Dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie ERP Comarch?
Niewątpliwie obniżenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa oraz usprawnienie jego działania to najważniejsze korzyści ze wdrożenia oprogramowania ERP Comarch w firmie. Dzięki temu inwestycja w nie może zwrócić się w stosunkowo krótkim czasie. Jednocześnie przyczyni się to do podniesienia jakości produktów lub usług i oczywiście obsługi klienta. Jest to więc kolejna korzyść – firma ma większe możliwości rozwoju oraz na osiąganie wyższych dochodów.
Warto jednak przyjrzeć się także bardziej technicznym korzyściom wynikającym ze wdrożenia ERP Comarch w firmie.
- Zwiększenie bezpieczeństwa danych – wszystko dzięki cyfryzacji, a więc ograniczeniu ilości papierowych dokumentów, które łatwo zagubić lub nawet bezpowrotnie zniszczyć.
- Eliminację chaosu w firmie – podstawowe procesy biznesowe są zautomatyzowane i uporządkowane, co znacząco zmniejsza ryzyko pomyłek i związanych z tym niekorzystnych konsekwencji.
- Usprawnienie dostępu do informacji – dane znajdują się w systemie IT, a więc łatwo je odszukać oraz przeglądać, do tego można w prosty sposób kontrolować zakres, w jakim poszczególni pracownicy mają do nich dostęp.
- Szybszą decyzyjność – gromadzone w oprogramowanie dane stanową cenne źródło wiedzy dla firmowych analityków, gdyż mogą szybko i bardzo trafnie określać stan przedsiębiorstwa, podejmując decyzje o różnych ważnych inwestycjach.
Na ERP Comarch skorzystają również firmy z branży produkcyjnej. Zwiększą one efektywność wytwarzania towarów, a także uporządkują swoje magazyny – znikną problemy nieoczekiwanych braków na stanach magazynowych. Warto dodać jeszcze lepszą motywację pracowników. Oprogramowanie ERP może służyć do oceny ich satysfakcji, a także efektywniejszego kontrolowania czasu pracy oraz wynagradzania za zaangażowanie.
Oprogramowanie ERP Comarch - FAQ
Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane na temat oprogramowania ERP Comarch.
Kiedy warto zdecydować się na oprogramowanie ERP?
Obecnie praktycznie każda firma może czerpać mnóstwo korzyści z nowoczesnego oprogramowania ERP. Jeśli więc chcesz rozwijać swój biznes, a nie korzystasz jeszcze z tego systemu, inwestycja w niego będzie godna polecenia. Ułatwia on zarządzanie wewnętrznymi i zewnętrznymi procesami biznesowymi, usprawnia jego funkcjonowanie i ujednolica strukturę. Wpływa na większe zyski z działalności, optymalizację kosztów jego prowadzenia oraz poprawę jakości produktów bądź usług.
Jak duża musi być firma, aby opłacało się zainwestować w oprogramowanie ERP?
Czy wiesz, że obecnie z systemów ERP korzystają nawet właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych? Oprogramowanie to usprawnia bowiem kompleksowe zarządzanie podstawowymi procesami biznesowymi, w tym związanymi z księgowością, handlem oraz marketingiem. To działy, z którymi styczność ma każda firma! Niezależnie więc od tego, czy jesteś właścicielem ogromnego zakładu przemysłowego, czy np. niewielkiego warsztatu, system ERP na pewno będzie dla Ciebie.
Ile potrzeba czasu na wdrożenie systemu ERP?
Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe, gdyż zależy to od wielu czynników. Kluczowe kwestie dotyczą m.in. wielkości przedsiębiorstwa, aktualnie wykorzystywanych systemów IT, ilości pracowników oraz oczywiście charakteru działalności. Pamiętaj, że wdrożenie powinno być poprzedzone kompleksowym audytem wewnętrznym. Na jego podstawie ustala się potrzeby przedsiębiorstwa i jego aktualne problemy – to w dużej mierze pod tym kątem dobiera się oprogramowanie ERP.
Jeśli system wdrażany jest do niewielkiej firmy, nierzadko efekty jego posiadania są widoczne już nawet po kwartale. Jednak w dużych przedsiębiorstwach cały ten proces zajmuje przeciętnie od 1 do półtora roku. Duży wpływ na to ma także ilość oraz rodzaj modułów wybieranych w ramach ERP Comarch. Im jest ich więcej, tym dłużej zajmuje m.in. proces szkolenia pracowników z obsługi.
Standardowe wdrożenia systemów ERP – na czym polegają?
Pojęcie to dotyczy w dużej mierze niewielkich firm. W ich przypadku ilość procesów biznesowych jest stosunkowo niewielka i obejmuje podstawowe obszary działalności. Co więcej, są one bardzo zbieżne ze sobą dla każdego przedsiębiorstwa. Sprawia to, że w takich przypadkach wdrożenie oprogramowania ERP Comarch może zająć zaledwie kilka dni – po tym czasie jest ono w pełni przygotowane do pracy. Wynika to z możliwości pominięcia wielu złożonych etapów wdrożeniowych.
Czym jest wsparcie powdrożeniowe?
Kiedy system ERP zostanie wdrożony, klient uzyskuje dostęp do zdalnego helpdesku. Może kontaktować się poprzez e-mail lub telefonicznie z suportem, który gwarantuje szybką reakcję na każde zgłoszenie. W ten sposób realizowana jest opieka informatyczna – jej celem jest utrzymanie pełnej sprawności oprogramowania, m.in. poprzez szybkie usuwanie różnych awarii. Dodatkowo, oprogramowanie ERP Comarch jest nieprzerwanie rozwijane by nadążać za zmianami w prawie i rozwojem nowych technologii
Jak przebiega wdrażanie systemu ERP?
Każdy tego typu proces jest w dużej mierze indywidualny – jego zakres oraz ilość prac do wykonania zależne są od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Z tego powodu zawsze poprzedza go audyt wewnętrzny, czyli dokładna analiza biznesu. Następnie przygotowywany jest plan wdrożenia, który za każdym razem dokładnie omawiamy z klientem. Po wykonaniu wszystkich prac następuje etap konfigurowania systemu oraz szkolenia pracowników z jego obsługi.
Jak realizowany jest standardowy proces wdrożenia systemu ERP?
Wdrażanie oprogramowania ERP Comarch jest procesem wieloetapowym, za którego realizację powinni odpowiadać specjaliści. Z tego powodu gorąco zachęcamy do kontaktu z nami – dobierzemy odpowiednie narzędzia, zainstalujemy je i przeprowadzimy szkolenia.
Aby wyjaśnić cały ten proces, najlepiej opisać kilka najważniejszych jego etapów, które obejmują:
- audyt wewnętrzny – określa się wymagania przedsiębiorcy oraz pracowników, a do tego poznaje model biznesowy przedsiębiorstwa. Na tej podstawie przygotowuje się następnie harmonogram prac, w tym ustala zakres niezbędnego oprogramowania ERP,
- wdrożenie i konfiguracja systemu – zespół informatyków instaluje wszystkie niezbędne narzędzia, a następnie wstępnie je konfiguruje, zgodnie z oczekiwaniami klienta (jest to testowa wersja oprogramowania, która w późniejszym etapie może jeszcze być zmodyfikowana),
- szkolenia dla pracowników – na testowej wersji systemu uczą się pracownicy, którzy w czasie szkolenia mogą zgłaszać swoje uwagi oraz sugestie dotyczące zmian, jakimi byliby zainteresowani,
- wgranie danych docelowych – po szkoleniach i akceptacji przez klienta oprogramowania ERP w obecnej formie, wgrywane są wszystkie dane i od tej pory system jest już w pełni gotowy do działania.
Na początku przedsiębiorca może nieustanne konsultować różne aspekty związane z systemem ERP z firmą, która odpowiadała za jego wdrożenie. Później korzysta już z klasycznego helpdesku i to właśnie ten moment umownie traktuje się jako koniec wdrożenia oprogramowania.