kompleksowa obsługa informatyczna obraz 1

Kompleksowa obsługa informatyczna firmy – co obejmuje?

W obecnych czasach praktycznie każda firma musi korzystać z różnych systemów informatycznych, stąd też zyskują na popularności usługi IT dla firmWykorzystywanie komputerów, sieci oraz różnego rodzaju systemów operacyjnych i oprogramowania stało się normą. 

Wszystkie te elementy muszą ze sobą odpowiednio współgrać, aby przynosiły przedsiębiorstwu oczekiwane korzyści, czyli m.in. usprawnienie pracy oraz optymalizację związanych z nią kosztów. Z tego powodu niezbędna jest obsługa informatyczna, którą może zająć się zewnętrzna firma informatyczna w ramach usług IT. Pytanie, co obejmuje taka usługa? O tym w naszym artykule!

Kompleksowa obsługa informatyczna firm – czym jest?

Chciałbyś skorzystać z kompleksowej obsługi informatycznej dla swojej firmy? Wymienienie wszystkich zadań, które wchodziłyby w jej skład, byłoby w zasadzie niemożliwe. Zakres zadań, za których realizację odpowiada przedsiębiorstwo świadczące usługę outsourcingu IT jest bowiem niesłychanie szeroki i często obejmuje wiele z pozoru drobnych prac, ale w praktyce niezwykle istotnych. Pamiętaj, że kompleksowa obsługa IT to taka, która w całości obejmuje opieką system informatyczny przedsiębiorstwa, a więc zawsze dopasowuje się ją do konkretnych potrzeb.

Warto podkreślić również, że koszt takiej usługi zależny jest zarówno od jej zakresu, jak i czasu, który trzeba poświęcać na jej realizację każdego miesiąca. Z tego powodu nasza firma Vermont zawsze indywidualnie przygotowuje cennik dla klienta, biorąc pod uwagę potrzeby jego oraz charakter przedsiębiorstwa, które prowadzi.

Co znajduje się w pakiecie kompleksowej obsługi informatycznej?

W pakiecie kompleksowej obsługi informatycznej znajdują się różne usługi IT, które mogą obejmować:

Taki pakiet powinien być elastycznie dostosowany do potrzeb konkretnej firmy i zmieniać się w miarę rozwoju jej działalności.

logo vermont

Poznaj szczegóły związane z usługą obsługi informatycznej

Jeśli zainteresowała Cię usługa obsługi informatycznej dla firmy i chcesz poznać wszystkie związane z nią szczegóły, już dziś skontaktuj się z doradcą Vermont. Dowiesz się, na czym polega wsparcie, a do tego otrzymasz spersonalizowaną ofertę dla swojego przedsiębiorstwa, wraz z precyzyjnie przygotowanym cennikiem. 

Jakie usługi z zakresu opieki IT najlepiej wybrać?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie jest trudne, gdyż w każdym przypadku zakres opieki IT dobierany jest pod kątem potrzeb konkretnej firmy. Wszystko zależy więc m.in. od skali infrastruktury informatycznej, poziomu jej skomplikowania oraz zadań, do których jest przeznaczona.

Skupmy się jednak na dwóch typowych sytuacjach firm. W pierwszej przyjmijmy, że przedsiębiorstwo dopiero planuje wdrożenie szeroko pojętego systemu IT.

obsługa informatyczna dlaczego warto obraz 2

Zakres obsługi informatycznej dla FIRMY bez infrastruktury IT

Zakres obsługi informatycznej dla FIRMY z infastrukturą techniczną:

Druga sytuacja dotyczy firm, które już posiadają systemy informatyczne i chcą je m.in. zmodernizować czy podnieść w nich bezpieczeństwo danych

W tym przypadku opieka IT powinna rozpocząć się przede wszystkim od zrealizowanie audytu wewnętrznego.Jego celem jest bardzo dokładna analiza obecnie wykorzystywanej infrastruktury

Ustala się jej mocne oraz słabe strony, a do tego weryfikuje podstawowe procesy biznesowe realizowane w firmie, przy których wykorzystywane są narzędzia informatyczne. Na tej podstawie powstaje raport, który dokładnie wyszczególnia wszystkie problemy, z jakimi zmaga się system IT. Informacje te umożliwiają przygotowanie planu modernizacji infrastruktury, co jest oczywiście kolejnym elementem pakietu obsługi informatycznej.

Poza tym, kompleksowa obsługa informatyczna dla firm z infrastrukturą techniczną obejmuje:

Kiedy warto skorzystać z kompleksowej obsługi informatycznej?

Z całą pewnością warto skorzystać z usługi kompleksowej obsługi informatycznej, gdy firma musi nieustannie poszerzać zespół własnych informatyków. Utrzymanie tych specjalistów jest o wiele droższe, niż korzystanie z opieki informatycznej w formie miesięcznego abonamentu. Pozwala to zoptymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, dając mu jednocześnie ogromne możliwości rozwoju.

Z opieki IT warto skorzystać także bezpośrednio pod poważnym incydencie związanym z bezpieczeństwem danych. Zaleca się to również w sytuacji, gdy system informatyczny zaczyna sprawiać coraz poważniejsze problemy lub wyraźnie przestaje spełniać swoje funkcje, utrudniając pracownikom realizację podstawowych zadań.

Pamiętaj, że w ramach opieki IT uzyskasz wsparcie zespołu najlepszych informatyków. Samodzielne znalezienie ich na rynku pracy jest zadaniem trudnym i czasochłonnym, a do tego zwykle bardzo kosztownym.